Katalog zdraví a firem přidat/editovat firmu

Lékařské obory Části těla Katalog zdraví Katalog firem

Vyhledávání firem

Hlavní město působnosti
Zaměření:
Hledat slovo:

Zuby

8 A B C D J K M N O P R S T U V Z Č
8 tipů pro čištění zubů mezizubními kartáčky první část

 Večerní čištění zubůMezizubní kartáčky se využívají především pro večerní čištění zubů, aby byl chrup zcela dokonale čistý. Pomocí mezizubních kartáčků se čistí mezizubní prostory. Mají se používat… »

8 tipů pro čištění zubů mezizubními kartáčky dokončení

 Jak si poradit s mezizubním kartáčkemPřed tím, než si vložíte kartáček do mezizubního prostoru, myslete na to, zda jste si skutečně zvolili správnou velikost. Kartáček přiložte k mezizubnímu prostoru… »

Anestezie u zubaře – druhy a způsob aplikace

 Zákroky u zubního lékaře jsou mnohdy nepříjemné a bolestivé. Ne všichni však dokážou přestát návštěvu u zubaře v klidu a v míru. Mnohým to dělá velké potíže a několik dní předtím nespí, nejí a nejraději… »

Bělení zubů přírodní cestou

Krásné bílé zuby zvyšují sebevědomí a pocit vlastní krásy. Pokud chcete vyzkoušet i něco jiného, než jsou klasické postupy bělení zubů v rámci dentální hygieny, můžou vám pomoci přírodní postupy.1. Konzumace… »

Bělení zubů – varianty, průběh a účinky

 Obličeji vévodí úsměv. Pokud je krásně bílý, je to samozřejmě vaše vizitka. Pokud však vaše zuby nejsou bílé, nemusí to být vždy hezký pohled. Tomu se však dá poměrně dobře pomoci. Můžete si své… »

Chcete mít zdravé zuby? Jezte tyto potraviny!

Mnoho potravin pomáhá zdraví lidského těla, ovšem pouze některé mají opravdu skvělý vliv na naše zuby. Které to jsou?BrusinkyČerstvé nebo sušené neslazené brusinky jsou bohaté na vitamíny A, B, C, organické… »

Čištění a plnění zubních kanálků

 Čištění a plnění zubních kanálků není nijak jednoduchým zákrokem a hlavně to není nic příjemného. Musí se to provádět velmi pečlivě, takže se můžete setkat i s tím, že si nějakou dobu v křesle specialisty… »

Čištění zubní protézy

 Zubní protéza nebo také umělý chrup se používá ve chvílích, kdy se objevuje velmi rozsáhlý defekt chrupu. Může se také používat ve chvílích, kdy nejde zhotovit fixní můstky či zubní implantáty.Pomáhá… »

Čistíte si správně zuby? Co byste si měli uvědomit?

Zapomínání na dásněPři čištění zubů se lidé zaměřují často na samotnou plochu zubů a napomínají na plochu pod dásněmi. Pravidelné čištění krčků a horní i zadních částí zubů je pro zachování zdravého chrupu… »

Co dělat při krvácení z dásní

Pokud občas při čištění zubů vyplivnete krev, je pravděpodobné, že jste v zubní hygieně něco zanedbali. Nejčastější příčinou totiž patří přemnožení bakterií nebo nadměrné ukládání zubního kamene.V obou… »

Co je to endodoncie a průběh endodontického ošetření

 Endodoncie se zabývá nemocemi zubní dřeně, především tedy nemocemi kořenového systému. Termín endodoncie je ze dvou řeckých slov a znamená to doslovně uvnitř zubu. Je tedy jasné, že veškeré nemoci,… »

Co pomáhá proti tvorbě zubního kazu

 Prevence zubního kazuU zubů není nad prevenci! Jen tak se vyvarujete mnoha zubním kazům. Ve stravě omezte příjem cukrů a dodržujte ústní hygienu tak, abyste na zubech neměli plak a zbytky jídla příliš… »

Dentální hygiena – průběh a výhody

 Dentální hygiena je ošetření, které může pomoci proti paradontóze či proti ztrátě zubů. Jde o profesionální ošetření zubů, o ošetření dásní, o ošetření zubního kamene, o odstranění povlaků, zubního… »

Dentální klenoty

 Pod pojmem dentální klenoty si můžeme představit mnoho věcí. Pro někoho to můžou být zuby, protože těch je potřeba si cenit, pro někoho to jsou zubní náhrady a podobně. Ovšem zubní klenoty jsou speciální… »

Druhy, výhody a nevýhody zubních korunek

 Zubní korunky nenahrazují celý zub, ale jen jeho část, tu která je vidět, tato číst se nazývá korunka. Zubní korunky jsou vždy připravovány na míru, možná proto je jejich cena trošku vyšší.Jsou to… »

Dysgnatie – operace čelisti

 Operace čelisti se může rozlišovat na operaci dolní čelisti a operaci horní čelisti. Obvykle se tato operace provádí na základě rozšíření nebo zúžení čelisti. Provádí se také posunutí čelisti, aby… »

Jak vybrat zubní kartáček

 Čištění zubů je činnost, kterou provádíme minimálně dvakrát denně. Ráno a večer. Čištění zubů je činnost, která je spíše věcí kvality než kvantity. I když se to některým nemusí zdát, odborníci se… »

Keramické fazety a jejich výhody

 Lepší estetičnostKeramické fazety mají dobrou biokompatibilita, odolnost a esteticky vypadají mnohem lépe. Jsou pevné a takřka nerozeznatelné od přirozeného zubu. S těmito vlastnostmi vedou… »

Krvácení z dásní

 Krvácení dásní je problém, který trápí větší část populace. Mnohdy vás tento problém může trápit po celý život. Hodně lidí také krvácení z dásní podceňuje, což rozhodně není dobré. Krvácení dásní… »

Má amalgámová plomba vůbec nějaké výhody?

 Zhotovení amalgámové plombyPo aplikování amalgámové výplně je nutné odejít s vědomím, že následující dvě hodiny nelze nic jíst, respektive kousat. Právě tak dlouho amalgám tuhne. Vyzrávání výplně… »

Mléčné zuby

 Mléčné zuby, nebo také dočasné zuby jsme v dětství měli snad všichni. Mnoho rodičů mávne nad péčí o mléčné zuby rukou, vždyť stejně vypadnou a narostou dětem nové, není potřeba se nijak vzrušovat,… »

Nadměrně citlivé zuby – citlivost zubů

 Nadměrná citlivost zubů trápí mnohem více lidí, než si můžeme představit. Je to velmi nepříjemné a bolestivé, což komplikuje život všem. Podle různých anket a průzkumů nadměrnou citlivostí zubů trpí… »

Nespokojené reakce a zkušenosti na zubní implantát

 Vyprchání injekceKateřina měla nemilou zkušenost s tím, že během samotného zákroku vyprchala účinnost injekce, takže po třiceti minutách pociťovala velkou bolest. Čekal ji další implantát a… »

Nespokojené reakce a zkušenosti pacientů - čištění a plnění zubních kanálků

Šílená bolest u čištění a plnění zubních kanálkůGábina má nepříjemné zkušenosti s čištěním kanálků. Tento zákrok absolvovala již před několika lety, ale tvrdí, že podobnou bolest nikdy nezažila. Klárka… »

Nespokojené reakce a zkušenosti s trháním / resekcí zubu

 Napuchlá pusa po vytržení zubuJelena prodělala resekci předního zubu. Nejprve jí rozřízli dáseň, oškrábali a poté vše zašili. Během tohoto zákroku se to dalo vydržet, ale následující dny dost trpěla.… »

Nevýhody keramických fazet

 Ošetření se musí plánovatK aplikaci keramických fazet dochází až po důkladném vyšetření v několika krocích. Nejprve se určí anamnéza, posléze se stanoví diagnóza a nakonec dojde k posouzení… »

Obnažené zubní krčky

 Zubní krčky jsou ukryty pod dásní. V zubním krčku končí sklovina a začíná krytí zubu zubovinou. Zubovina poté pokrývá celý zbytek vašeho zubního kořene. Obnažené zubní krčky jsou způsobovány tím,… »

Porušená zubní sklovina

 Zubní sklovina je nejtvrdší tkáň, kterou můžete v lidském těle najít. Zubní sklovina obsahuje 96% anorganických látek, 3% vody a 1% organických látek. Součástí zubní skloviny jsou zejména krystalky… »

Pozitivní zkušenosti pacientů - čištění a plnění zubních kanálků

 Čištění zubních kanálků u mrtvého zubuIva absolvovala čištění kanálků už dvakrát, ale jednalo se o mrtvý zub, tudíž nepociťovala žádné bolesti. Doporučuje se nedávat, co dovnitř strkají. Zub byl… »

Pozitivní zkušenosti resekce (vytržení) zubu

 Bezbolestný zákrok při resekci zubuTrue uvedla, že její maminka prodělala nedávno resekci zubu a samotný zákrok nijak nebolel. Zubař prostě zub umrtví a samotný zákrok je pohodový. Během resekce… »

Pozitivní zkušenosti se zubním implantátem

 Cítit se lépe s novým zubemPatina si během sportování urazila kus zubu, šlo o čtyřku nahoře. Hodně dlouho váhala, jestli má jít do implantátu, ale nakonec se odhodlala. Nešlo o příjemnou záležitost,… »

Proč používat mezizubní kartáčky a dentální nit

 Asi každý zná zubní pastu a zubní kartáček. Mnoho z nás tyto nástroje denně používá k tomu, aby ze zubů odstranili zbytky jídla, zubní plak a ostatní nečistoty. Někteří mohou používat také ústní… »

Prořezávaní a růst zoubků

 Prořezávání zoubků je pro děti mnohdy bolestivé a nepříjemné a nejen pro děti, také pro rodiče, převážně maminky. Rodiče neradi vidí, když jejich dětičky trpí a mají nějaké potíže. Snaží se jim všemožně… »

Resekce zubu – průběh rizika a rekonvalescence

 Resekce zubu, v dnešní době jej slýcháme pravidelně a pod tím pojmem si laicky můžeme představit celou řadu chirurgických zákroků, které se provádějí v dutině ústní.Pod pojmem resekce zubu rozumíme… »

Rovnátka na zuby

 Jestliže vaše zuby nerostou úplně tak, jak mají, je dobré zasáhnout. Někdy je to maličký problém, někdy je problém trošku větší. Pokud se však problém křivých zubů odhalí včas, může se začít také… »

Správné čištění zubů u dětí

 Správné čištění zubů je velmi důležité, proto je dobré vést ke správnému a pravidelnému čištění zubů už děti v útlém věku. Mnozí rodiče nabývají dojmu, že na mléčných zubech až tolik nezáleží a to… »

Tipy na čištění zubů dentální nití 1/2

 Zubní nit pro začátečníkyPro začátečníky se více hodí voskované dentální nitě. Zavádění do mezizubního prostoru je mnohem snadnější. Rovněž mají menší stírací schopnost. Na výběr jsou kromě voskovaných… »

Tipy na čištění zubů dentální nití 2/2

Metoda cívky u dalšího zubuJakmile skončíte s čištěním jednoho zubu pomocí dentální nitě, přejděte k dalšímu mezizubnímu prostoru tak, že použitou část vlákna převiňte na pravý prostředníček… »

Ulomený zub – příčiny, rizika, řešení

 Ulomený zub není nikdy nic dobrého a příjemného. Záleží hodně na tom, jak moc se zub ulomí. Zda je to jen trošku, je to plus pro vás. Může se však zub zlomit hodně a poté vás rozhodně čeká série… »

Váček na dásni

 Váček na dásni není moc příjemná věc. Jedná se většinou o onemocnění zubu. Váček na dásni může být nažloutlá bulka, čirá bulka nebo vyvýšenina na vaší dásni. Tvoří se na dásni jako hnisavé ložisko.… »

Výhody kompozitní / bílé plomby / výplně

 Nenahraditelná z estetického hlediskaKompozitní bílá výplň se upřednostňuje hlavně z estetického hlediska, kdy se můžete spolehnout na perfektní vzhled zubů. Často nerozeznáte opravené… »

Zánět dásně

 Zánět dásní je dnes poměrně běžným onemocněním a setkal se s ním snad každý z nás. Některé jedince bohužel trápí celý život. Zánětů dásní je mnoho typů, nejčastějším projevem tak bude nejspíše krvácení… »

Zánět okostice

 Zánět okostice je asi jedno z nejvíce nepříjemných zubních onemocnění. Jde zde o onemocnění obalu kosti, vyskytuje se převážně u zubů, ale může se vyskytnout i jinde. Nejčastěji zánětem okostice… »

Zánět zubu

 Zánět zubu vás dokáže hodně potrápit a hodně vás může bolet, je to velmi nepříjemné a bolestivé. Proto je potřeba při bolesti zamířit k lékaři, který vám od bolesti pomůže a uleví vám. Zánět zubů… »

Zápach z úst - halitóza

 Zápach z úst není vůbec nic příjemného. Většinou to necítíte vy sami, ale cítí to vaše okolí, vždy když promluvíte, nadechnete se či zasmějete. Je to nepříjemné pro vaše okolí a navíc i poměrně ostudné… »

Zubní implantáty – druhy, ceny a jejich životnost

Zubní implantát je umělá náhrada poškozeného zubu. Nahradí se poškozený kořen umělým kořenem a to u jednoho zubu či více zubů. Zubní implantát je v podstatě náhražka zubu, která je však srovnatelná s opravdovým… »

Zubní implantáty – příčiny implantace, průběh a rizika zákroku

Zubní implantát dokáže velmi dobře nahradit zub. Pokud je potřeba, může stomatolog použít jeden či více zubních implantátů. Zubní implantáty jsou nejčastěji používané šroubové nebo také čepelkové zubní… »

Zubní kámen – příčiny vzniku, rizika, čištění a odstranění

 Zubní kámen je problém, který trápí až 90% lidské populace. Je to rovněž jeden z nejčastějších potíží, kvůli kterým lidé vyhledávají ordinace svých stomatologů. Zubní kámen je v podstatě ztvrdlý… »

Zubní kaz

 Zubní kaz je problém, který už zažil na vlastní kůži snad každý člověk. Je to poškození zubu, přesněji poškození tvrdé zubní tkáně. S některými zubními kazy si tělo může poradit samo, ve většině… »

Zubní kaz – příčiny vzniku, prevence a řešení

 Zubní kaz je jedno z nejčastějších onemocnění, které může na zubu vzniknout a se kterým se lidé setkávají poměrně často při preventivních prohlídkách u svého zubního lékaře. Zubní kaz se objevuje… »

Zubní miniimplantáty - k čemu slouží, jak se nasazují a doba rekonvalescence

Zubní miniimplantáty představují revoluci v oblasti zubní péče. Staly se nadějí na lepší život pro mnoho lidí s trvalou náhradou chrupu, nebo lidí, které trápí můstky. V řadě případů jsou… »

 

Související články

Tipy na čištění zubů…

Bily pisek plaz Maledivy autor Pavel Hanzal (c)

Metoda cívky u dalšího zubuJakmile skončíte s čištěním jednoho…

Výhody kompozitní / …

Poliklinika autor foto Pavel Hanzal (c)

 Nenahraditelná z estetického hlediskaKompozitní bílá…

Má amalgámová plomba…

Bily pisek plaz Maledivy autor Pavel Hanzal (c)

 Zhotovení amalgámové plombyPo aplikování amalgámové výplně…

8 tipů pro čištění z…

Pizza se spenatem autor foto Pavel Hanzal (c)

 Večerní čištění zubůMezizubní kartáčky se využívají především…