Katalog zdraví a firem přidat/editovat firmu

Lékařské obory Části těla Katalog zdraví Katalog firem

Vyhledávání firem

Hlavní město působnosti
Zaměření:
Hledat slovo:

Kůže

1 4 5 8 A B C D G H J K L M N O P R S T V
10 hlavních rizik pro zdraví u depilace 1/2

 Bolest při depilaciDepilace bývá bolestivá, ale pokud se rozhodnete pro laserové odstranění ochlupení nepocítíte žádné extra bolení. Depilace je možná i na intimních místech. Během zákroku se dynamicky… »

10 hlavních rizik pro zdraví u depilace 2/2

 Maximální riziko při depilaci voskemDepilace voskem je vždy určitým rizikem. Tento způsob depilace by měli vynechat lidé s kožními problémy jakými jsou lupénka nebo ekzém. Nedoporučuje se ani… »

4 skvělé rady proti tvorbě celulitidy

1. Choďte na lymfatické masážeJeden z důvodů, proč se celulitida tvoří, je špatně fungující lymfatický systém. Pokud budete pravidelně navštěvovat speciální lymfatické masáže, celý systém se pročistí a… »

5 hlavních chyb při  depilaci

Depilaci mnoho žen vyloženě nemá rádo, protože se jedná o nepříjemný, obtěžující a často bolestivý proces. K tomu, abyste těmto nepříjemným dojmům předešli, by vám mohl pomoci následující text a informace… »

8 tipů na problematickou a mastnou pleť 1/2

 Zbavte se četných a ucpaných pórůU mastné pleti se často objevují nepěkné ucpané póry. Čištění pomocí alkoholu sice umí dokonale čistit, ale zároveň svou pleť vysušujete. Vyzkoušet můžete adstringentní… »

8 tipů na problematickou a mastnou pleť 2/2

 Maska na hladkou pleťDíky masce vyrobené z lžíce arašídového másla a z lžíce a půl limetkové šťávy se vaše pleť stane hladkou a nebude se lesknout. Nemusíte se obávat přílišného vysušení.… »

Akné – příčiny, projevy, následky a řešení

 Akné je chronické onemocnění kůže, nejčastěji se objevuje, nevyhýbá se však ani dospělým lidem. Akné postihne minimálně jednou snad každého z nás. Objevuje se na obličeji, zejména v t-zoně, na ramenou,… »

Atopický ekzém - příčiny, příznaky a léčba

 Atopický ekzém je jeden z druhů ekzému, což jsou vlastně kožní onemocnění. Tato onemocnění jsou nepříjemné a velmi úporné. Toto onemocnění je povětšinou dlouhodobé, někdy se stane, že vás provází… »

Bradavice – příčiny, projevy, prevence, rizika, léčba a rekonvalescence

 Bradavice jsou kožním onemocněním, které trápí spoustu lidí. Bradavice jsou nezhoubné novotvary a způsobují je viry. Bradavice mají různé tvary, různé velikosti i různé barvy. Nejčastějším místem… »

Co dělat při spálení od slunce

 Sluníčko a sluneční paprsky jsou velmi příjemné, mnoho z nás však mohou pěkně potrápit, zvláště ve chvílích, kdy to s pobytem na sluníčku přeženeme, nebo když nepoužíváme ty správné přípravky… »

Co jíst jako prevenci při opakovaném výskytu bradavic

Bradavice jsou virové onemocnění, které pokud se jednou u někoho vyskytne, má zvýšenou tendenci se vracet a nic na tom nemění ani důkladné odstranění bradavic kožním lékařem, ať již za pomoci jakéhokoliv… »

Co jíst při lupénce (psoriáze) a jak podpořit její léčbu

 Pro lupénku neexistuje speciální dieta, lupénka není nemocí trávicího traktu. Jelikož však trávicí ústrojí velmi úzce souvisí s imunitním systémem, lze s lupénkou bojovat i pomocí jídla.ŠpenátŠpenát… »

Co jíst při nadměrném pocení

Nadměrné pocení je obtěžující problém, který má různé příčiny. Jak si při nadměrném pocení alespoň trochu pomoci prostřednictvím stravy vám prozradí náš článek. Čtěte dále!Listová zeleninaListová zelenina… »

Co jíst pro zdravou a krásnou pleť

Touha po kráse a věčném mládí je v dnešní době velmi důležitým fenoménem. Utrácíme mnoho peněz za kosmetické přípravky a plastickou chirirgii, ale stále podceňujeme vhodně zvolený jídelníček. Podívejte… »

Co lidem pomohlo na akné 1/3

 Pravidelná péče o pleťNejen v pubertě trápí jedince vznik a rozšíření nehezkých a bolestivých vřídků, obecně označovaných jako akné. To, co lidem pomohlo na akné, byla v první řadě správná a pravidelná… »

Co lidem pomohlo na akné 2/3

 PeelingAkné je sice běžně spojeno s pletí, ale vyskytuje se i na místech, které tak často nedáváme na obdiv. Na obličeji jsou zkrátka pupínky jasně vidět a hůře se schovávají. Akné na těle může být… »

Co lidem pomohlo na akné 3/3

Hormonální antikoncepcePro ženy, které trpí na projevy akné, je vhodné po konzultaci s dermatologem i gynekologem předepsat hormonální antikoncepci, jež je určená i právě na úpravu hormonální nerovnováhy… »

Co lidem pomohlo na bradavice 1/3

 DermatologBradavice jsou nezhoubné nádory, virové onemocnění, ale obvykle není nějak nepříjemné, ale spíše neestetické. Je tak snahou většiny postižených právě tímto virovým onemocněním, se ho zbavit.… »

Co lidem pomohlo na bradavice 2/3

 Posílení imunity hlívou ústřičnouJe to asi nespravedlivé, ale bradavice obvykle postihují osoby, které jsou imunitně oslabeny a nejčastěji v případě, kdy prodělávají nějakou dlouhodobou nemoc. Je… »

Co lidem pomohlo na bradavice 3/3

 Mléko z fíkusuPokud nemocný má doma fíkus, může mu na bradavice pomoci právě mléko z této rostliny. Po seříznutí stonku se objeví mléčná tekutina, která má v sobě látky, které bradavice ničí. Lidé… »

Co lidem pomohlo na lupy ve vlasech 1/3

 Vhodný šamponLupy nejsou sice bolavé, ale dokážou hodně potrápit. Pokud se lupy objevují, je potřeba najít příčinu a ideálně tak začít šamponem. I nevhodný šampon může být příčinou vzniku lupů. Lidem… »

Co lidem pomohlo na lupy ve vlasech 2/3

 HennaHodně lidem pomohlo na lupy ve vlasech použití Henny, tedy šamponů značky Henna, který je přímo určen na problém s lupy. Značka je známá šetrností k vlasové pokožce, což zvláště pokožka s lupy… »

Co lidem pomohlo na lupy ve vlasech 3/3

 BiodermaZnačka Bioderma vyvinula řadu speciálně určenou na boj s lupy. Díky tomu tak lidem pomohla na lupyve vlasech. Jedná se o unikátní složení, zaměřené na problematickou pokožku hlavy, která… »

Co lidem pomohlo při fibromech 1/2

 Odstranit vlhkostFibromy jsou kožní výrůstky, které vznikají v místech vlhkosti, obvykle tak v podpaží, nebo okolí a na podobných místech. Důvodem, proč vznikají, je zejména právě oblast, kde je… »

Co lidem pomohlo při fibromech 2/2

 Podvázat fibrom nitíTo, co lidem pomohlo při fibromech, respektive jejich odstranění bylo podvázání nití. Alespoň tak mnoho lidí, kteří měli fibromy. To je však podle odporníků nebezpečné a nemusí… »

Co můžete dělat proti stárnutí pleti a kůže?

Zkvalitněte výživuJe jasné, že náhlá změny stravy se na vaší pleti neprojeví ihned, z hlediska dlouhodobého však výsledky pocítíte. Doplníte-li vaši stravu o potraviny, které mají velké množství různých… »

Další rady pro boj proti celulitidě

Dodržujte pitný režimVoda je pro člověka naprostý základ. Budete-li pít dostatek tekutiny, vaše kůže bude vypadat mnohem zdravěji, bude pevnější a především napnutá. Díky tomu bude celulitidy mnohem méně… »

Galvanická žehlička a její účinky na pleť, průběh metody

 Novinkou v kosmetické péči v posledních letech je galvanická žehlička. Co tento přístroj dokáže a jaké jsou jeho výsledky?Co je galvanická žehličkaGalvanická žehlička je kosmetické ošetření,… »

Hydradermabraze - co umí, jak probíhá. její průběh a účinky

Novinkou posledních let v oblasti péče o pleť se stala procedura s tajemným názvem hydrodermabraze, která pomáhá účinně řešit většinou kosmetických problémů a je vhodná téměř pro kohokoli. Co… »

Jak předcházet oparům a jak léčit opary

 Opar neboli herpes, nás dokáže potrápit v těch nejnepříjemnějších chvílích. Zbavit se jej přitom není nic snadného. Opar je virové onemocnění, které nás trápí především díky tomu, že vypadá… »

Jak zatočit s akné 1/2

 Pravidelné čištění pletiDůležité je pleť pravidelně čistit. Není totiž pouze záležitostí puberťáků, pokud je pleť nečistá. Během dne se na pleti ukládají nečistoty, ale i tím, jak si na obličej saháme.… »

Jak zatočit s akné 2/2

Hodně vodyAby byla pleť dostatečně hydratovaná a nepotřebovala tak tvořit nadměrné množství mazu kvůli dehydrataci, je nutné, aby byla zevnitř vyživována právě dostatečným množstvím tekutiny. Tedy spíše,… »

Jak zatočit s celulitidou 1/2

 PohybZákladem je jednoznačně pravidelný pohyb. Je důležité, aby byl pohyb pravidelný a intenzivní. Nejlepší je běh, plavání nebo třeba jízda na kole. Udělat si rozpis během týdne a pravidelně do… »

Jak zatočit s celulitidou 2/2

 Voda a celulitidaPitný režim je obecně pro tělo důležitý. Pro jeho správné fungování. Pokud má tělo dostatek tekutin, pak se je zdravé, a právě že i přítomnost vody zbraňuje vzniku a rozvoji celulitidy.… »

Jak zatočit s chloupky 1/2

 ŽiletkaKlasické zbavení se nechtěného ochlupení je žiletka. Je to bezbolestná procedura, kterou využívá mnoho žen na celém světě. Je ji možné použít prakticky kdykoli. Nevýhodou je, že efekt vydrží… »

Jak zatočit s oparem 2/2

 Obklady z potravinExistuje několik tip a triků, jak vyléčit opar, nebo alespoň pomoci zahnat bolest, která je tak typická. Předem jsou vhodné obklady mléčné. Mléko působí uklidňujícím dojmem… »

Karboxyterapie - možnosti, způsob aplikace, rizika

 Karboxyterapie je moderní metodou, která pomáhá v estetické medicíně i kosmetice. Pro koho je vhodná, jak se provádí a jaké výsledky můžete očekávat?Co je karboxyterapieJedná se o novou léčbu… »

Které potraviny pomáhají při léčbě plísně na nehtech a mezi prsty

Plíseň na nehtech patří k chronickým onemocněním, kterých není jednoduché se trvale zbavit. Navíc se může rozšířit i na okolní kůži, zejména vzniká plíseň mezi prsty nohou. Jaké potraviny pomáhají při… »

Kyslíková mezoterapie - její výhody, způsoby využití a průběh

 Terapie kyslíkem je známá z různých lékařských odvětví a v poslední době proniká i do oblasti kosmetické péče. Co je kyslíková mezoterapie a jaké výsledky vám může přinést?Co je kyslíková… »

Laserové odstranění pocení

 Pocení není vůbec nic příjemného. Je to věc, kterou se snažíme všemožně zakrývat a to pomocí různých antiperspirantů, parfémů a podobně. Koláče v podpaží nejsou vůbec pěkné a působí trapně. Pocení… »

Léčba akné fototerapií

 Akné je chronické onemocnění kůže. Vyskytuje se u mnoho lidí, hlavně v pubertě si tím prošlo mnoho z nás. Obecně snad každý alespoň jednou za život měl co dočinění s akné.Akné je mnoho druhů, objevuje… »

Léčba akné laserem

 Akné se objevuje zejména v pubertě. Tělo prochází různými změnami a různými procesy. Hormony jsou jako na horské dráze, nahoru a dolů. Přidávají se výkyvy nálad a podobně.Není divu, že se objevuje… »

Lipom – příčiny, projevy, rizika, léčba a odstranění

 Lipom je nezhoubný (benigní) nádor, který se sestavuje z tukových buněk. Právě díky těmto tukovým buňkám může být někdy označen jako tuková cysta, ovšem označení je mylné. Lipom roste v podkožní… »

Lupénka (psoriáza) - příznaky, příčiny a léčba

 Lupénka nebo také psoriáza je jedno z nejčastějších kožních onemocnění, které je neinfekční. Toto onemocnění postihuje především kůži. Kromě kůže se lupénka může objevovat také na nehtech a na kloubech.V… »

Máte jizvu po úrazu nebo operaci? Zde jsou možná řešení, jak se jizvy zbavit

Jizva je estetický problém, který zejména na některých místech může nositeli znepříjemňovat život kvůli vzhledu. Naštěstí existují různé možnosti, jak se jizvy zbavit nebo ji alespoň zmenšit.Biostimulační… »

Melanom – zhoubný nádor kůže

 Melanom je zhoubný nádor kůže melanocytů, vyskytuje se především na kůži, pak ve střevech a také v oku. Nejčastěji však na kůži. Je to méně běžný typ rakoviny kůže, ovšem je příčinou největšího počtu… »

Mikropigmentace - co to je, průběh a rekonvalescence

Mikropigmentace patří ke stále populárnějším procedurám v oblasti estetické medicíny a kosmetické péče. V čem se odlišuje od permanentního make-upu, jaké má přínosy a na co se připravit? Odpovíme… »

Nespokojené reakce a zkušenosti pacientů - odstranění bradavic

 Bolestivost při vypalováníMája prodělala vypalování bradavic dusíkem a vadilo jí, že bolest se projevovala i několik dní po zákroku. Posléze se bradavice odstřihávaly, to prožívala největší utrpení.… »

Nespokojené reakce a zkušenosti s botoxem

 Nehybná maska místo obličejeSára uvedla, že chodí na botox podle potřeby, jak to sama cítí. Negativní zkušeností je, že v případě, že botoxu se dostalo do ošetřovaných partií hodně, stává se… »

Nespokojené reakce a zkušenosti u odstranění tetování

 Zbytečné prodlužováníVeronica chodila na odstraňování tetování na noze na jednu z pražských klinik. Absolvovala hned několik sezení, protože tetování se neodstranilo hned najednou. Po prvních… »

Odstranění jizev laserem

 Pokud jste si někdy v minulosti způsobili úraz a ten zanechal jizvu, může vám časem vadit. Jizvy se mohou vytvořit po příliš intenzivním a těžkém onemocnění akné, po planých neštovicích, jizvy po… »

Odstranění tetování – možnosti, rizika, průběh, cena

 Tetování je trvalé ozdobení kůže. Je to v současnosti velmi moderní způsob zdobení vašeho těla. Tetování, pokud nezvolíte jiné, bývá natrvalo. Proto je dobré si rozmyslet motiv, vybrat správného… »

Opalování - správná ochrana proti Slunci

Pokud milujete opalování a toužíte po hnědé kůži, je tento článek přímo pro vás. Vysvětlíme vám chyby, které se v souvislosti s ochranou proti Slunci při opalování často objevují.Nechránění tmavých místLidem,… »

Operace dolních víček

 Známky stárnutí a projevy stárnutí se na vašem obličeji objevují a to už dříve či později. U každého člověka se objevují v jiném věku, v jiné intenzitě. Asi každá žena nechce, aby na jejím obličeji… »

Operace horních víček

 S přibývajícím věkem se objevují známky stárnutí a povadlá kůže. To se projevuje na očních víčcích i na celé tváři. Někomu se známky stárnutí projevují méně, někomu více, vždy záleží na tom, jak… »

Pozitivní zkušenosti pacientů - odstranění bradavic

 Odstranění bradavic tekutým dusíkemOdstraněním bradaviček tekutým dusíkem absolvovala Verushkk. U nehtu na rukou se jí dělaly bradavičky, proto chodila na kožní cca každé dva týdny. Zkušenosti měla… »

Pozitivní zkušenosti pacientů – botox

Efekt botoxu proti poceníRadmila absolvovala již několikrát aplikaci botoxu. Potvrdila, že výborně funguje proti pocení. Konkrétně jeden centimetr okolo místa vpichu se vůbec nepotí. Na základě tohoto… »

Pozitivní zkušenosti s odstraněním tetování

 Žádná bolest při odstraňování tetováníIvka byla na odstranění tetování laserem a překvapilo ji, že to vůbec nebolelo. Posléze byla jizva minimální a postupně vybledla. Také Nikola absolvovala odstranění… »

Rizika nadměrného navštěvování solária

 Návštěva solária je pro mnohé celoroční záležitostí. Jde jim především o to, aby jejich pokožka byla po celý rok krásně opálená a měla zlatavou barvu. Pokud patříte k milovníkům solária a navštěvujete… »

Růže - příčiny, projevy a léčba

 Růže neboli také erysipel je nebezpečné onemocnění kůže, které je povrchové a infekční. Postihuje kůži, podkožní vazivo a výjimečně také sliznici. Historie této nemoci sahá až do středověku, tehdy… »

Seznamte se s druhy bradavic 1/2

 Pravé bradaviceVyskytují se nejčastěji na rukou, ale mohou být i na nohou. Na rukou z toho důvodu, že se snadno přenáší právě prostřednictvím klasických ručníků, ve kterých se právě viry, způsobující… »

Seznamte se s druhy bradavic 2/2

 Ploché bradaviceBradavice, které se mohou objevit úplně všude na těle. Jsou ploché, na povrch tolik nevystupují a ani nejsou bolestivé. Jejich problémem je snad to, že jsou neestetické, což vede… »

Strie a jejich léčba a odstranění

 Strie jsou strašákem každé ženy. Setkat se s nimi může dívka v pubertě, nastávající maminka během těhotenství nebo například i muž, který se zaměřil na rychlý nárůst svalové hmoty. Co jsou… »

Svrab (sarkoptóza) - příčiny, příznaky a léčba

 Svrab jinak také sarkoptóza je infekční nemoc, která je způsobena zákožkou svrabovou. Svrab postihuje lidi a také i zvířata.Mnoha lidem se může svrab spojovat se středověkem, kdy nebyly hygienické… »

Transplantace obočí - možností, průběh zákroku, rekonvalescence

 Mikrochirurgie přináší stále nové a nové možnosti nejen v oblasti estetické medicíny. Jedním z velmi jemných zákroků, který mohou podstupovat například lidé po úrazech, ale také ti, kteří… »

Vitiligo - příčiny, příznaky a léčba

 Vitiligo je kožní onemocnění. U tohoto onemocnění dochází ke ztrátě buněk, které tvoří kožní pigment. Je to poměrně častá kožní nemoc. Poskytuje obě pohlaví, objevuje se mezi dvacátým a třicátým… »

Vše o mateřských znaménkách a pihách 1/6

 Znamínka na kůžiSnad každý jedince lidského duhu má na těle nějaké mateřské znaménko, nebo pihu, případně pihy. Ve většině případů nejde o nic vážného, a naopak se dá s takovým úkazem žít prakticky… »

Vše o mateřských znaménkách a pihách 2/6

 Co jsou znaménkaMateřské znaménko, jak jej běžně nazýváme, je pigmentový név. Co je nutno zmínit, že mateřská znaménka, bohužel, někdy přechází ve zhoubný kožní nádor. Velkou úlevou je, že se jedná… »

Vše o mateřských znaménkách a pihách 3/6

 Nezhoubné nádoryZ mateřského znaménka může být nezhoubný nádor, který je tak ale potřeba odstranit. K odstranění je možno využít několik metod, které se nabízí. Samozřejmě předem o postupu… »

Vše o mateřských znaménkách a pihách 4/6

 HistiocytomyAč se název histiocytomy pamatuje pro běžné lidi složitě, jde prakticky o klasické bradavice a jim úkazy podobné. U mladších lidí se jedná o nezhoubné nádory bílého a růžového zbarvení,… »

Vše o mateřských znaménkách a pihách 5/6

 Zhoubné nádoryMateřská znaménka mohou být malé a poněkud nevinné útvary, pokud ale nedojde k tomu, že přejdou ve zhoubné nádory. Velkým štěstím je, že opravdu jen malá část mateřských znamének… »

Vše o mateřských znaménkách a pihách 6/6

 Spinocelulární karcinom – spinaliomMéně častěji se vyskytuje spinaliom, což je zhoubný kožní nádor, mnohdy se zaměňující za bradavici. Postihuje místa na kůži, dost často taková, kde byl nějaký vřed,… »

Vyhlazení vrásek

 Vrásky jsou vnímány jako projevy stárnutí, povadnutí pokožky, což není pro některé ženy to nejlepší. Chtějí se líbit velmi dlouho, nechtějí přijmout stárnutí a snaží se jej všemožně potlačit a zmírnit.… »

Výskyt akné můžete ovlivnit jídlem

Akné je velmi nepříjemné onemocnění, které trápí nejenom dospívající děti v pubertě, ale často i dospělé jedince. Právě z toho důvodu vám přinášíme několik tipů na potraviny, které můžou tvorbu pupínků… »

 

Související články

Vše o mateřských zna…

Kriz lekarsky autor foto Pavel Hanzal (c)

 Spinocelulární karcinom – spinaliomMéně častěji se vyskytuje…

Co lidem pomohlo na …

Bily pisek plaz Maledivy autor Pavel Hanzal (c)

 PeelingAkné je sice běžně spojeno s pletí, ale vyskytuje…

Co lidem pomohlo na …

Poliklinika autor foto Pavel Hanzal (c)

 Pravidelná péče o pleťNejen v pubertě trápí jedince vznik…

Vše o mateřských zna…

Nehty autor foto Pavel Hanzal (c)

 Zhoubné nádoryMateřská znaménka mohou být malé a poněkud…